Grand Piano

Mozart Akademi

Uluslararası Piyano Yarışması & Festivali

13/16 Haziran 2022, İzmir/TÜRKİYE

 
Grand Piano

YARIŞMA & FESTİVAL YERİ

​Mozart Akademi 

Uluslararası Piyano Yarışması, & Festivali

MOZART PSM - EGE PERLA SAHNESİ' nde

gerçekleşecektir.

YARIŞMA & FESTİVAL TARİHİ

13-14 Haziran  2022  Festival

15-16   Haziran  2022  Yarışma

SON BAŞVURU

30 NİSAN 2022

MPSM-logo.png
mozart-akademi-logo-renkli.png
logo@2x (1).png

ORGANİZASYON HAKKINDA

Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışması & Festivali, piyano sanatıyla ilgilenip bu alanda yeteneklerini göstermek ve geliştirmek isteyen çocuk ve gençlere fırsat yaratmak üzere düzenlenmektedir.

   Organizasyon ilk kez 2013 yılında ulusal, çapta düzenlenmeye başlamış,  2 yılın ardından uluslararası boyutta olacak şekilde her yıl düzenlenmeye devam etmiştir.

        Organizasyon 2021 yılından itibaren, Akademi bünyesine yeni dahil olan Mozart Performans Sanatları Merkezi, Ege Perla Sahnesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşmektedir.   

       

Grand Piano

Küçük yetenekleri akademik eğitimle yoğurarak, başarılı sanatçılar,

sanatseverler ve kültürel düzeyi yüksek bir toplum hedefledik,

bir dahiden esinlenerek . . . 

Mozart Akademi, çok sesli müzik, tiyatro, opera ve bale gibi çağdaş sanat dallarını tanıtmak, yaygınlaştırmak ve sevdirmek amacıyla, ülkemizdeki müzik eğitimini, daha önce denenmemiş yaratıcı projelerle destekleyerek uluslararası standartlara taşımak üzere yola çıkmış bir eğitim ve sanat kurumudur.

Sanat Eğitimi çalışmalarının yanı sıra, başta çocuklar olmak üzere opera, bale gösterileri ile konser etkinlikleri gerçekleştirmek, ulusal ve uluslararası kurslar, seminerler, söyleşiler, açık oturumlar, sempozyumlar, festivaller, şenlikler, yarışmalar, ödüllendirmeler düzenlemek, bu alanlarda ulusal ve uluslararası etkinliklere katılmak, ortak projeler üretmek ve yayın çıkarmak başlıca hedefleri arasındadır.

Amaçlarını gerçekleştirmek üzere İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin Opera, Orkestra ve Bale sanatçıları, İzmir Senfoni Orkestrası sanatçıları ile İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçılarından oluşan seçkin bir eğitmen kadrosuna sahip olan kurum, çocuklarımızın gelecekte mutlu bireyler olmalarını sağlamak ve hayattaki başarılarını daha yükseğe çıkarmak doğrultusunda Avrupa’daki eşdeğer kurumlar ile aynı standartlarda eğitim programı uygulamaktadır.

   MOZART AKADEMİ HAKKINDA

MPSM-logo.jpg
mozart-akademi-logo-renkli.png
logo@2x.png

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ