Harry Potter Çocuk Operası

 ( 2015 )

 

Dünya'da bir ilk....

 

Mozart Akademi tarafından izni alınarak sahnelenen HARRY POTTER Çocuk Operası Dünya Prömiyeri, 16 Mayıs 2015 tarihinde İzmir, Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir. Bu önemli organizasyon,  ülkemizin ilk özel operası olarak ulusal ve uluslararası basında oldukça geniş yer bulmuş, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore tarafından tebrik ve davet telefonu almış, birçok sanat yazarı tarafından övgü dolu yazılar yazılmıştır.  Bu sanat olayı İzmir’in adını İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya basınında başarıyla duyurmuştur.

Carmina Burana Projesi (2014)

 

Dünya'da bir ilk !

 

Proje ile; dünyada ve ülkemizde klasik müzik denince akla ilk gelen eserlerden biri olan, CARMİNA BURANA eserinin, tamamının çocuk ve gençlerden oluşan bir koro tarafından dünyada ilk kez seslendirilmesi sağlanmıştır. Tam olarak 200 çocuk ve genç projede görev alarak 55 kişilik bir senfonik orkestra eşliğinde büyüleyici bir konser gerçekleştirmişlerdir. Konser 23 Nisan 2014 tarihinde Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde TÜRGÖK (Türkiye Görme Engelliler Vakfı) yararına gerçekleştirilmiş, TRT Televizyonu tarafından çekilmiştir.

Jessy Müzikali (2016) 

 

Dünyanın en çok beğenilen çocuk hikayelerinden yola çıkılarak hazırlanan JESSY Müzikalinin Türkiye Prömiyeri için 07-14 Ocak 2016 tarihinde Sabancı Kültür Merkezinde gerçekleşti. Müzikalin Dünya Prömiyeri’ni İzmir’de gerçekleştiren Mozart Akademi’nin sahnelediği Jessy Müzikali oldukça büyük beğeni topladı.  Müzikal, kitapları çok seven bir kız çocuğunun, yatılı bir okulda başından geçenleri anlatıyor. Jessy ailesi tarafından pek ilgi görmediği halde, henüz 4 yaşındayken okumayı öğrenmiş ve kütüphanedeki bütün kitapları bitirmiştir. Hayattaki en büyük arzusu bir an önce okula başlamaktır, fakat yazıldığı okulda karşılaşacağı Kötü Okul Müdürü ve Çekirge Çetesinden habersizdir. Hikaye Jessy ve arkadaşlarının kötü Müdür ve Çeteye karşı başlattığı mücadeleyi ve baş kaldırışı konu alıyor.

Mozart Akademi Uluslararası Piyano Yarışması & Festivali

( 2012 'den itibaren )

 

2012 yılından itibaren her yıl büyüyerek gerçekleşen Mozart Akademi Uluslararası Piyano Festivali ve Yarışması, her yıl daha büyük bir katılımcı kitlesini ve farklı ülkelerden katılımcıları ve ustaları bir araya getirerek bir ilke imza atmayı planlıyor. Çağdaş sanatçı adaylarının birbirleriyle etkileşimde bulunabilmelerini ve sanatsal tecrübelerini yaşıtları ile paylaşabilmelerini sağlamayı, gençlerin klasik müziğe ilgi ve sevgilerini artırabilmeyi, gençlere farklı piyano tekniklerini tanıma fırsatı sağlamayı ve kendilerini ve ülkemizi ulusal ve uluslararası benzer müzik platformlarında temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmayı amaçlayan Piyano Yarışması ve Festivali, 5 – 20 yaş arası 250’yi aşkın gence performans sunma imkânı sağlıyor..